YEAR CHAIRPERSON SECRETARY CLUB DELEGATE
1977 Mr B. POTTER Mr G. WILLIAMS Mr G. WILLIAMS
1978 Mr R. JOSLIN Mr P. KAVANAGH
1979 Mr T. DIXON Mrs Z. POCOCK
1980 Mr A. PLUNKETT Mr C. MAKER
1981 Mr P. COVENTRY Mr C. MAKER
1982 Mr I. SOOLE Mr C. MAKER
1983 Mr T. CARTER Mr J. GARTLAND
1984 Mr T. CARTER Mr J. GARTLAND
1985 Mr I. SOOLE Mr P. GRAHAM
1986 Mr B. POTTER Mr P. GRAHAM
1987 Mr B. POTTER Mrs C. RAMSDEN
1988 Mr B. POTTER Mr J. GARTLAND
1989 Mr B. POTTER Ms A. GREGG
1990 Mr L. CALLADINE Ms A. GREGG Mr M. WILLIAMSON
1991 Mr L. CALLADINE Mr H. WEIDENHOFER Mr M. WILLIAMSON
1992
1993 Mr P. KAVANAGH Mrs C. RAMSDEN Mrs P. POWDITCH
1994 Mr B. RAMSDEN Mr P. DUNN Mrs P. POWDITCH
1995 Mr P. RESTELL Mrs M. SUNTER Mrs S. DAVEY
1996 Mr T. REILLY Mrs L. FLOUNDERS Mr B. TOMLINSON
1997 Mr T. REILLY Mrs K. HILLARD Mr B. TOMLINSON
1998 Mr C. WHITEHEAD Mrs J. AYERS Mr B. TOMLINSON
1999 Mr R. GILMAN Mrs J. AYERS Mr P. KLEYER
2000 Mr A. REED Mrs J. AYERS Mr A. ROYDHOUSE
2001 Mr A. REED Mrs J. AYERS Mr A. ROYDHOUSE
2002 Mr A. REED Mrs M. ALLOTLEY Mrs J. AYERS
2003 Mr A. REED Mrs J. AYERS Mrs J. AYERS
2004 Mr D. BERLIN Mrs J. AYERS Mrs J. AYERS
2005 Mr D. BERLIN Mr M. DURIC Mr S. SUNTER
2006 Mr D. BERLIN Mrs D. JONES Mr S. SUNTER
2007 Mr D. BERLIN Mr B. HUGHES Mr S. SUNTER
2008 Mr D. BERLIN Mr B. COOPER Mr S. SUNTER
2009 Mr D. BERLIN Ms J. MAIDMENT Mr S. SUNTER
2010 Mr D. BERLIN Ms J. MAIDMENT Mr S. SUNTER
2011 Mr D. BERLIN Mrs L. HUGHES Mr S. SUNTER
2012 Mr S. SUNTER Mrs L. HUGHES Mr S. SUNTER
2013 Mr S. SUNTER Mrs L. ROONEY Mr S. SUNTER
2014 Mr J. AXON Mrs L. ROONEY Mr J. ROONEY
2015 Mr J. AXON Mrs L. ROONEY Mr J. ROONEY
2016 Mr J. AXON Mrs J. AYERS Mr J. ROONEY
2017 Mr J. AXON Mrs J. AYERS Mr J. ROONEY
2018 Mr J. AXON Mrs J. AYERS Mr J. ROONEY
2019 Mr D. KUYPERS Mrs J. AYERS Mr P. O’DOHERTY
2020 Mr D. KUYPERS Mrs J. AYERS Mr P. O’DOHERTY
YEAR MEMBER
1983 Mr ALLAN MILLETT
1984 Mr BRIAN POCOCK
1986 Mr NEIL MILLETT
Mr RON CHURCH
Mr PETER GOODFELLOW
2004 Ms PAULINE POWDITCH
2005 Mr MARTIN JACKSON
2006 Mr ALAN PARR
Mr BARRY COOPER
2007 Mrs LINDA HAYES
2008 Mr BARRY COOPER
2009 Ms JANE MAIDMENT
Ms LINDA NUGENT
2010 Mr BILLY HUGHES
2011 Mr JUSTIN ROWE
2012 Mr DAVID HOWELL
2013 Mr NEIL MILLETT
2014 Mr JOHN ROONEY
2015 Mrs RACHEL ROBBINS
2016 Mr JOSH AXON
2017 Mr JUSTIN ROBBINS
Mr GARY AYERS
2018 Mr PETER FORGIONE
2019 Mr MATTHEW ELSE
Mrs KYLE KUYPERS
YEAR MEMBER
1982 ALAN TARRY
ARTHUR PLUNKETT
COLIN PLUNKETT
1987 BRIAN POTTER
1989 PAT KAVANAGH
1992 ALLAN MILLETT
RON CHURCH
1993 GORDON LOGAN
GEOFF GILL
1994 LEON CALLADINE
PETER GOODFELLOW
1995 NEIL MILLETT
SIMON POCOCK
PHIL DEVLIN
JEFF PITT
1996 PAULINE POWDITCH
2000 DAVE SIMPSON
2001 DAVE SAJN
2002 BILLY HUGHES
2003 STEVEN SUNTER
JULIE AYERS
2013 LINDA HAYES
2014 ROB TEMPLETON
DAMIEN KUYPERS
JOHN ROONEY
LOUISE ROONEY
ERIC FARBRACE
RUSSELL HOPPER
PHIL KERRIGAN
2015 GARY AYERS
GLEN BUCK
DEAN LOWES
2016 TIM DRAPER
JOSH AXON
2017 RACHEL ROBBINS
JUSTIN ROBBINS
2018 BEAU AYERS
2019 PETER O’DOHERTY
BOARD MEMEBRS
YEAR CHAIRPERSON SECRETARY CLUB DELEGATE
1977 Mr B. POTTER Mr G. WILLIAMS Mr G. WILLIAMS
1978 Mr R. JOSLIN Mr P. KAVANAGH
1979 Mr T. DIXON Mrs Z. POCOCK
1980 Mr A. PLUNKETT Mr C. MAKER
1981 Mr P. COVENTRY Mr C. MAKER
1982 Mr I. SOOLE Mr C. MAKER
1983 Mr T. CARTER Mr J. GARTLAND
1984 Mr T. CARTER Mr J. GARTLAND
1985 Mr I. SOOLE Mr P. GRAHAM
1986 Mr B. POTTER Mr P. GRAHAM
1987 Mr B. POTTER Mrs C. RAMSDEN
1988 Mr B. POTTER Mr J. GARTLAND
1989 Mr B. POTTER Ms A. GREGG
1990 Mr L. CALLADINE Ms A. GREGG Mr M. WILLIAMSON
1991 Mr L. CALLADINE Mr H. WEIDENHOFER Mr M. WILLIAMSON
1992
1993 Mr P. KAVANAGH Mrs C. RAMSDEN Mrs P. POWDITCH
1994 Mr B. RAMSDEN Mr P. DUNN Mrs P. POWDITCH
1995 Mr P. RESTELL Mrs M. SUNTER Mrs S. DAVEY
1996 Mr T. REILLY Mrs L. FLOUNDERS Mr B. TOMLINSON
1997 Mr T. REILLY Mrs K. HILLARD Mr B. TOMLINSON
1998 Mr C. WHITEHEAD Mrs J. AYERS Mr B. TOMLINSON
1999 Mr R. GILMAN Mrs J. AYERS Mr P. KLEYER
2000 Mr A. REED Mrs J. AYERS Mr A. ROYDHOUSE
2001 Mr A. REED Mrs J. AYERS Mr A. ROYDHOUSE
2002 Mr A. REED Mrs M. ALLOTLEY Mrs J. AYERS
2003 Mr A. REED Mrs J. AYERS Mrs J. AYERS
2004 Mr D. BERLIN Mrs J. AYERS Mrs J. AYERS
2005 Mr D. BERLIN Mr M. DURIC Mr S. SUNTER
2006 Mr D. BERLIN Mrs D. JONES Mr S. SUNTER
2007 Mr D. BERLIN Mr B. HUGHES Mr S. SUNTER
2008 Mr D. BERLIN Mr B. COOPER Mr S. SUNTER
2009 Mr D. BERLIN Ms J. MAIDMENT Mr S. SUNTER
2010 Mr D. BERLIN Ms J. MAIDMENT Mr S. SUNTER
2011 Mr D. BERLIN Mrs L. HUGHES Mr S. SUNTER
2012 Mr S. SUNTER Mrs L. HUGHES Mr S. SUNTER
2013 Mr S. SUNTER Mrs L. ROONEY Mr S. SUNTER
2014 Mr J. AXON Mrs L. ROONEY Mr J. ROONEY
2015 Mr J. AXON Mrs L. ROONEY Mr J. ROONEY
2016 Mr J. AXON Mrs J. AYERS Mr J. ROONEY
2017 Mr J. AXON Mrs J. AYERS Mr J. ROONEY
2018 Mr J. AXON Mrs J. AYERS Mr J. ROONEY
2019 Mr D. KUYPERS Mrs J. AYERS Mr P. O’DOHERTY
2020 Mr D. KUYPERS Mrs J. AYERS Mr P. O’DOHERTY
CLUB PERSON OF THE YEAR
YEAR MEMBER
1983 Mr ALLAN MILLETT
1984 Mr BRIAN POCOCK
1986 Mr NEIL MILLETT
Mr RON CHURCH
Mr PETER GOODFELLOW
2004 Ms PAULINE POWDITCH
2005 Mr MARTIN JACKSON
2006 Mr ALAN PARR
Mr BARRY COOPER
2007 Mrs LINDA HAYES
2008 Mr BARRY COOPER
2009 Ms JANE MAIDMENT
Ms LINDA NUGENT
2010 Mr BILLY HUGHES
2011 Mr JUSTIN ROWE
2012 Mr DAVID HOWELL
2013 Mr NEIL MILLETT
2014 Mr JOHN ROONEY
2015 Mrs RACHEL ROBBINS
2016 Mr JOSH AXON
2017 Mr JUSTIN ROBBINS
Mr GARY AYERS
2018 Mr PETER FORGIONE
2019 Mr MATTHEW ELSE
Mrs KYLE KUYPERS
LIFE MEMBER
YEAR MEMBER
1982 ALAN TARRY
ARTHUR PLUNKETT
COLIN PLUNKETT
1987 BRIAN POTTER
1989 PAT KAVANAGH
1992 ALLAN MILLETT
RON CHURCH
1993 GORDON LOGAN
GEOFF GILL
1994 LEON CALLADINE
PETER GOODFELLOW
1995 NEIL MILLETT
SIMON POCOCK
PHIL DEVLIN
JEFF PITT
1996 PAULINE POWDITCH
2000 DAVE SIMPSON
2001 DAVE SAJN
2002 BILLY HUGHES
2003 STEVEN SUNTER
JULIE AYERS
2013 LINDA HAYES
2014 ROB TEMPLETON
DAMIEN KUYPERS
JOHN ROONEY
LOUISE ROONEY
ERIC FARBRACE
RUSSELL HOPPER
PHIL KERRIGAN
2015 GARY AYERS
GLEN BUCK
DEAN LOWES
2016 TIM DRAPER
JOSH AXON
2017 RACHEL ROBBINS
JUSTIN ROBBINS
2018 BEAU AYERS
2019 PETER O’DOHERTY